YaChudo

Ceanothus thyrsiflorus

Переглядів: 0. Оновлено 25.10.2026.

?Ceanothus thyrsiflorus

Охоронний статус

Найменший ризик  (МСОП 3.1)[1]
Біологічна класифікація
Домен:Еукаріоти (Eukaryota)
Царство:Зелені рослини (Viridiplantae)
Відділ:Streptophyta
Надклас:Покритонасінні (Magnoliophyta)
Клас:Еудікоти
Порядок:Розоцвіті (Rosales)
Родина:Жостерові (Rhamnaceae)
Рід:Ceanothus
Вид:C. thyrsiflorus
Біноміальна назва
Ceanothus thyrsiflorus
Eschsch., 1826
Мапа поширення виду
Мапа поширення виду
Синоніми
  • Ceanothus elegans Lem.[2]
  • Ceanothus thyrsiflorus var. chandleri Jeps.
  • Ceanothus thyrsiflorus var. repens McMinn
  • Ceanothus thyrsiflorus var. thyrsiflorus
  • Forrestia thyrsoides Raf.
Посилання
Вікісховище:Ceanothus thyrsiflorus
Віківиди:Ceanothus thyrsiflorus
EOL:581620
IPNI:30085424-2
ITIS:28513
МСОП:126609376
NCBI:48245

Ceanothus thyrsiflorus — вид квіткових рослин родини жостерові (Rhamnaceae). Ендемік США.

Назва

Латинський видовий епітет thyrsiflorus походить від давньогрецького θύρσος (означає «зв'язана волоть, вінок або тирсос») і латинського florum («квітка»). Отже, thyrsiflorus означає приблизно «з квітами, розташованими у формі згорнутої волоті або посоха тирсоса».[3]

Термін «каліфорнійський бузок» застосовується до цього та інших видів цеанотуса, хоча він не має тісного відношення до справжнього бузку з роду Syringa.

Поширення

Вид поширений вздовж тихоокеанського узбережжя у штатах Орегон і Каліфорнія. Росте на тінистих пагорбах, узліссях або берегах струмків.

Опис

Вічнозелений чагарник заввишки до 12 метрів і діаметром стовбура до 35 сантиметрів. У відкритих для вітру місцях досягає висоти лише 0,3-0,6 метра, але все ще цвіте і плодоносить. Розпадається на кілька стовбурів на висоті 1,5-2,0 метра. Кора тонка з червонувато-коричневою поверхнею, яка нашарована лусками.

Прості та черешкові листки розташовані почергово. Листя від яйцеподібної до оберненояйцеподібної або еліптичної форми, від тупих до округлих, рідко загострених. Листя з нижньої сторони світліше, злегка опушене до майже голих, зверху темно-зелене. Жилки потрійні. Прилистки опадаючі.

Примітки

  1. ↑ IUCN SSC Global Tree Specialist Group & Botanic Gardens Conservation International (BGCI). (2020) Ceanothus thyrsiflorus: інформація на сайті МСОП (версія 2024.2) (англ.) 6 лютого 2025
  2. ↑ Lem. Ill. Hort. 7: t. 268 1860
  3. ↑ Gledhill, David (2008). «The Names of Plants». Cambridge University Press. ISBN 9780521866453 (hardback), ISBN 9780521685535 (paperback). pp 96, 168, 379

Посилання

Джерело: стаття у Вікіпедії та історія редагувань (автори).