Сьєрра-Віста
| Місто | |
|---|---|
Сьєрра-Віста англ. Sierra Vista | |
| Координати 31°32′44″ пн. ш. 110°16′32″ зх. д. / 31.545555555556° пн. ш. 110.27555555556° зх. д. | |
| Країна | |
| Штат | Аризона |
| Округ | Кочіс |
| Дата заснування | 1956 |
| Площа | 395,07 км² |
| Висота центру | 1412 м |
| Населення | 45 308 осіб (1 квітня 2020)[1] |
| Густота населення | 111,09 осіб/км² |
| Міста-побратими | Радебойль, Кананеа |
| Часовий пояс | UTC−7 |
| Телефонний код | 520 |
| Поштовий індекс | 85600-85699 |
| Код FIPS | 0466820 |
| GeoNames | 5314328 |
| OSM | r110679 ·R |
| Офіційний сайт | sierravistaaz |
Сьєрра-Віста Сьєрра-Віста (США) Сьєрра-Віста Сьєрра-Віста (Аризона) | |
![]() | |
| | |
Сьєрра-Віста (англ. Sierra Vista) — місто (англ. city) в США, в окрузі Кочіс штату Аризона, найбільший населений пункт цього округу. Населення — 45 308 осіб (2020).
Історія

Історія Сьєрра-Віста почалася зі створення Форта-Гуачука в 1877 році. У форті була розташована база знаменитих «Солдатів Буффало» — кавалерійців армії США. Форт був створений для забезпечення південних кордонів Сполучених Штатів, що у той час роширювалися та для захисту поселенців від нападу індіанців.
Спочатку, райони навколо форту Гуачука залишалися практично незаселеними, за винятком декількох невеликих ранчо, розташованих уздовж річки Сан-Педро, недалеко від гір. Невелике співтовариство поступово почало зростати на схід від форту. У 1956 році ця громада була зареєстрована як Сьєрра-Віста. Форт Гуачука був приєднаний до міста в 1971 році.
Географія
Сьєрра-Віста розташована за 70 миль на південний схід від Тусона за координатами 31°33′55″ пн. ш. 110°18′52″ зх. д. / 31.56528° пн. ш. 110.31444° зх. д. (31.565410, -110.314508)[2]. За даними Бюро перепису населення США в 2010 році місто мало площу 395,07 км², з яких 394,39 км² — суходіл та 0,68 км² — водойми.
Клімат
Місто знаходиться у зоні, котра характеризується кліматом тропічних степів. Найтепліший місяць — липень із середньою температурою 26 °C (78.8 °F). Найхолодніший місяць — січень, із середньою температурою 8.7 °С (47.6 °F).[3]
| Клімат Сьєрра-Вісти | |||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Показник | Січ. | Лют. | Бер. | Квіт. | Трав. | Черв. | Лип. | Серп. | Вер. | Жовт. | Лист. | Груд. | Рік |
| Абсолютний максимум, °C |
27 | 28 | 30 | 33 | 37 | 40 | 39 | 36 | 37 | 34 | 30 | 26 | 40 |
| Середній максимум, °C | 15,9 | 17,6 | 21,2 | 25,3 | 29,8 | 33,9 | 33 | 31,6 | 30,3 | 25,9 | 20,2 | 15,8 | 25,1 |
| Середня температура, °C | 8,7 | 10,2 | 13,1 | 16,8 | 21,5 | 25,8 | 26 | 25,1 | 23,3 | 18,6 | 12,8 | 9 | 17,6 |
| Середній мінімум, °C | 1,3 | 2,8 | 4,9 | 8,3 | 13,2 | 17,7 | 19 | 18,6 | 16,2 | 11,1 | 5,3 | 2,2 | 10,1 |
| Абсолютний мінімум, °C |
−12 | −10 | −7 | −4 | 1 | 8 | 14 | 12 | 5 | −1 | −7 | −13 | −13 |
| Норма опадів, мм | 20 | 10 | 10 | 0 | 0 | 0 | 90 | 80 | 40 | 20 | 10 | 20 | 380 |
| Днів з дощем | 5 | 4 | 4 | 2 | 2 | 3 | 15 | 13 | 7 | 4 | 3 | 5 | 67 |
| Днів зі снігом | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 6 |
| Вологість повітря, % | 46.6 | 42.9 | 31.7 | 24.4 | 22.1 | 23.9 | 47.6 | 55.4 | 46.9 | 37.1 | 36.7 | 45.3 | 38.3 |
| Джерело: Weatherbase | |||||||||||||
Демографія
| Історія переписів | |||
|---|---|---|---|
| Перепис | Населення | Зміна в % | |
| 1960 | 3121 | — | |
| 1970 | 6689 | 114,3% | |
| 1980 | 24 937 | 272,8% | |
| 1990 | 32 983 | 32,3% | |
| 2000 | 37 775 | 14,5% | |
| 2010 | 43 888 | 16,2% | |
| 2020 | 45 308 | 3,2% | |
| Десятилітній перепис в США[4] | |||
Згідно з переписом 2010 року[5], у місті мешкало 43 888 осіб у 17 059 домогосподарствах у складі 11 146 родин. Густота населення становила 111 особа/км². Було 18742 помешкання (47/км²).
Расовий склад населення:
|
До двох чи більше рас належало 5,7 %. Частка іспаномовних становила 19,4 % від усіх жителів.
За віковим діапазоном населення розподілялося таким чином: 23,0 % — особи молодші 18 років, 62,4 % — особи у віці 18—64 років, 14,6 % — особи у віці 65 років та старші. Медіана віку мешканця становила 33,1 року. На 100 осіб жіночої статі у місті припадало 103,6 чоловіків; на 100 жінок у віці від 18 років та старших — 103,0 чоловіків також старших 18 років.
Середній дохід на одне домашнє господарство становив 69 886 доларів США (медіана — 59 091), а середній дохід на одну сім'ю — 78 146 доларів (медіана — 67 898). Медіана доходів становила 55 615 доларів для чоловіків та 33 781 долар для жінок.[Прим. 1] За межею бідності перебувало 12,7 % осіб, у тому числі 17,1 % дітей у віці до 18 років та 6,5 % осіб у віці 65 років та старших.
Цивільне працевлаштоване населення становило 16 191 осіб. Основні галузі зайнятості: публічна адміністрація — 21,5 %, освіта, охорона здоров'я та соціальна допомога — 21,0 %, науковці, спеціалісти, менеджери — 12,6 %, мистецтво, розваги та відпочинок — 12,5 %.
Примітки
- ↑ Річний дохід на особу, яка працювала на повну ставку. Оцінка в доларах 2015 року.
Джерела
- ↑ https://data.census.gov/cedsci/table?t=Populations%20and%20People&g=0100000US,%241600000&y=2020 / за ред. Бюро перепису населення США
- ↑ Gazetteer. Бюро перепису населення США. Процитовано 16 червня 2019.(англ.)
- ↑ Клімат Сьєрра-Вісти[недоступне посилання]
- ↑ Census of Population and Housing. Census.gov. Процитовано 4 червня 2016.
- ↑ American FactFinder. Бюро перепису населення США. Архів оригіналу за 8 січня 2015. Процитовано 16 червня 2019. [Архівовано 2015-01-08 у Library of Congress](англ.)
Посилання
- Сьєрра-Віста на сайті «Open-Public-Records»(англ.) — актуальні дані про освіту, зайнятість, злочинність
- Сьєрра-Віста на сайті «Histopolis.com»(англ.)
- Сьєрра-Віста на сайті «City-Data.com»(англ.) — актуальні дані про доходи та нерухомість
- Сьєрра-Віста на сайті «AZ HomeTownLocator»(англ.)
- Вебсайт міста Сьєрра-Віста(англ.)
Джерело: стаття у Вікіпедії та історія редагувань (автори).
