Бейсін
| Місто | |
|---|---|
Бейсін англ. Basin | |
| Координати 44°22′44″ пн. ш. 108°02′35″ зх. д. / 44.378888888889° пн. ш. 108.04305555556° зх. д. | |
| Країна | |
| Штат | Вайомінг |
| Округ | Біґ-Горн |
| Площа | 6,28 км² |
| Висота центру | 1182 м |
| Населення | 1288 осіб (1 квітня 2020)[1] |
| Густота населення | 204,62 осіб/км² |
| Часовий пояс | UTC-7, влітку UTC-6 |
| Телефонний код | 307 |
| Поштовий індекс | 82410 |
| Код FIPS | 5605320 |
| GeoNames | 5817923 |
| OSM | r252283 ·R |
| Офіційний сайт | thetownofbasin |
Бейсін Бейсін (США) Бейсін Бейсін (Вайомінг) | |
![]() | |
| | |
Бейсін (англ. Basin) — місто (англ. town) в США, в окрузі Біґ-Горн штату Вайомінг. Населення — 1288 осіб (2020).
Географія
Бейсін розташований за координатами 44°22′50″ пн. ш. 108°2′50″ зх. д. / 44.38056° пн. ш. 108.04722° зх. д. (44.380564, -108.047094)[2]. За даними Бюро перепису населення США в 2010 році місто мало площу 6,28 км², з яких 6,20 км² — суходіл та 0,07 км² — водойми.
Клімат
| Клімат : Бейсін | |||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Показник | Січ. | Лют. | Бер. | Квіт. | Трав. | Черв. | Лип. | Серп. | Вер. | Жовт. | Лист. | Груд. | Рік |
| Абсолютний максимум, °C |
17,8 | 22,8 | 27,8 | 33,9 | 37,2 | 43,3 | 44,4 | 46,1 | 38,9 | 32,8 | 25,0 | 19,4 | 46,1 |
| Середній максимум, °C | −2,6 | 3,1 | 10,6 | 16,4 | 21,9 | 28,0 | 32,1 | 31,4 | 24,6 | 16,9 | 6,2 | −0,8 | 15,7 |
| Середня температура, °C | −9,7 | −4,4 | 2,8 | 8,4 | 13,8 | 19,3 | 22,7 | 21,7 | 15,2 | 8,4 | −0,7 | −7,6 | 7,6 |
| Середній мінімум, °C | −16,8 | −12,1 | −5 | 0,4 | 5,7 | 10,5 | 13,3 | 11,9 | 5,8 | −0,1 | −7,7 | −14,5 | −0,7 |
| Абсолютний мінімум, °C |
−41,7 | −40,6 | −31,7 | −15 | −7,8 | −1,1 | 3,9 | −2,8 | −8,9 | −18,3 | −27,8 | −42,8 | −42,8 |
| Норма опадів, мм | 6 | 4 | 8 | 18 | 33 | 25 | 15 | 11 | 21 | 15 | 7 | 7 | 170 |
| Днів з опадами | 3,0 | 2,2 | 2,7 | 4,6 | 6,5 | 5,9 | 3,6 | 3,4 | 4,6 | 3,1 | 3,0 | 3,2 | 45,8 |
| Днів зі снігом | 2,7 | 1,8 | 1,7 | 0,7 | 0,05 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,2 | 0,2 | 1,5 | 2,5 | 11,4 |
| Джерело: NOAA (normals, 1971–2000) [3] | |||||||||||||
Демографія
| Історія переписів | |||
|---|---|---|---|
| Перепис | Населення | Зміна в % | |
| 1910 | 763 | — | |
| 1920 | 1088 | 42,6% | |
| 1930 | 903 | −17,0% | |
| 1940 | 1099 | 21,7% | |
| 1950 | 1220 | 11,0% | |
| 1960 | 1319 | 8,1% | |
| 1970 | 1145 | −13,2% | |
| 1980 | 1349 | 17,8% | |
| 1990 | 1180 | −12,5% | |
| 2000 | 1238 | 4,9% | |
| 2010 | 1285 | 3,8% | |
| 2020 | 1288 | 0,2% | |
| Десятилітній перепис в США[4] | |||
Згідно з переписом 2010 року[5], у місті мешкало 1285 осіб у 520 домогосподарствах у складі 333 родин. Густота населення становила 205 осіб/км². Було 571 помешкання (91/км²).
Расовий склад населення:
|
До двох чи більше рас належало 1,3 %. Частка іспаномовних становила 5,4 % від усіх жителів.
За віковим діапазоном населення розподілялося таким чином: 20,1 % — особи молодші 18 років, 55,5 % — особи у віці 18—64 років, 24,4 % — особи у віці 65 років та старші. Медіана віку мешканця становила 46,4 року. На 100 осіб жіночої статі у місті припадало 99,8 чоловіків; на 100 жінок у віці від 18 років та старших — 94,1 чоловіків також старших 18 років.
Середній дохід на одне домашнє господарство становив 61 704 долари США (медіана — 54 444), а середній дохід на одну сім'ю — 75 998 доларів (медіана — 59 734). За межею бідності перебувало 8,3 % осіб, у тому числі 7,1 % дітей у віці до 18 років та 7,3 % осіб у віці 65 років та старших.
Цивільне працевлаштоване населення становило 545 осіб. Основні галузі зайнятості: освіта, охорона здоров'я та соціальна допомога — 34,1 %, виробництво — 12,1 %, роздрібна торгівля — 8,8 %, транспорт — 6,8 %.
За даними перепису 2000 року[6], на території муніципалітету мешкало 1238 людей, було 504 садиб та 330 сімей. Густота населення становила 236,6 осіб/км². Було 565 житлових будинків. З 504 садиб у 22,2% проживали діти до 18 років, подружніх пар, що мешкали разом, було 56,3%, садиб, у яких господиня не мала чоловіка — 6,3%, садиб без сім'ї — 34,5%. Власники 31,3% садиб мали вік, що перевищував 65 років, а в 16,5% садиб принаймні одна людина була старшою за 65 років. Кількість людей у середньому на садибу становила 2,20, а в середньому на родину 2,74.
Середній річний дохід на садибу становив 33 519 доларів США, а на родину — 42 768 доларів США. Чоловіки мали дохід 33 942 доларів, жінки — 20 139 доларів. Дохід на душу населення був 17 890 доларів. Приблизно 6,1% родин та 11,6% населення жили за межею бідності. Серед них осіб до 18 років було 17,5%, і понад 65 років — 12,7%.
Середній вік населення становив 48 років.
Джерела
- ↑ перепис населення США 2020 / за ред. Бюро перепису населення США
- ↑ Gazetteer. Бюро перепису населення США. Процитовано 16 червня 2019.(англ.)
- ↑ Climatography of the United States NO.81 (PDF). NOAA. Архів оригіналу (PDF) за 13 липня 2014. Процитовано 13 січня 2011.
- ↑ Census of Population and Housing. Census.gov. Архів оригіналу за 26 квітня 2015. Процитовано 4 червня 2015.
- ↑ American FactFinder. Бюро перепису населення США. Архів оригіналу за 8 січня 2015. Процитовано 16 червня 2019. [Архівовано 2015-01-08 у Library of Congress](англ.)
- ↑ American FactFinder. Бюро перепису населення США. Архів оригіналу за 26 лютого 2012. Процитовано 31 січня 2008. [Архівовано 2008-05-21 у Wayback Machine.]
| Це незавершена стаття з географії США. Ви можете допомогти проєкту, виправивши або дописавши її. |
Джерело: стаття у Вікіпедії та історія редагувань (автори).

